לתרומה
חפש
על האגודה למלחמה בסרטן בישראל (ע"ר)
מבצע "הקש בדלת"

נשיא המדינה, מר ראובן ריבלין, פתח את פעילויות שנת תשע"ה של האגודה למלחמה בסרטן

עוד בנושא

נשיא המדינה, מר ראובן ריבלין ורעייתו נחמה, פתחו הערב את שנת הפעילות של האגודה למלחמה בסרטן לשנת תשע"ה- 'למען החולים ונגד המחלה'.

 

יו"ר מבצע 'הקש בדלת' לשנת 2014-2015 היא יהודית יובל רקנאטי, מייסדת ויו"ר קבוצת גנדיר, יזמית ופעילה חברתית: מייסדת ויו"ר נט"ל, חברה ב"יכולים נותנים", וב"שיתופים".

 

האירוע המסורתי התקיים בבית הנשיא, בהשתתפות:

יעל גרמן - שרת הבריאות, פרופסור אליעזר רובינזון יו"ר האגודה למלחמה בסרטן, יהודית יובל רקנאטי - יו"ר מבצע 'הקש בדלת', מירי זיו מנכ"ל האגודה, ילדים חולים ומחלימים, בני משפחותיהם, ועשרות מתנדבי האגודה למלחמה בסרטן, מהסניפים הפרוסים ברחבי הארץ.

 

במהלך האירוע נשא הנשיא, ראובן ריבלין, דברים ואמר: "למעלה משישה עשורים של פעילות שינו את מפת המאבק בסרטן, ובחזית המאבק ניצבת האגודה למלחמה בסרטן הנותנת מענה מקצה לקצה, בתהליך ההתמודדות עם המחלה. פעילותה האינטנסיבית של האגודה למניעת המחלה, המידע והסיוע השוטף, שהיא מעניקה לחולים לצד המעקב והליווי גם לאחר ההחלמה, מהווים משענת יציבה ומקנים תמיכה שהיא הכרחית לחולים ולבני משפחותיהם.

טקס פתיחת הקש בדלת

בפעילותה של האגודה באה לידי ביטוי הסולידריות החברתית, תעצומות הנפש האנושית, שותפות הגורל, האחדות והדאגה לאחר- שמאפיינים את האגודה ואת פעילותה, ומהווים מגדלור ערכי לאופי החברה שבה אנו רוצים לחיות, שירבו כמותכם לעשייה ברוכה בישראל".

 

עוד ציין הנשיא "אני מתכבד לפתוח הערב את "מבצע הקש בדלת" השנתי. כולי תקווה שאזרחי ישראל כולם יפתחו את דלתותיהם, ואת ליבם ויעניקו תקווה ומזור לחולים ולבני משפחותיהם".

טקס פתיחת הקש בדלת

טקס פתיחת הקש בדלת

מירי זיו, מנכ"ל האגודה למלחמה בסרטן, שהנחתה את הטקס, הדגישה בדבריה את המסורת הארוכה והקשר האמיץ של כל נשיאי ישראל, עם האגודה למלחמה בסרטן,

ועם פעילותיה הייחודיות ברמה הלאומית לכלל האוכלוסייה, בריאים וחולים, ילדים ומבוגרים, נשים וגברים.

 

מירי זיו גם סקרה את פעילותה העניפה של האגודה למלחמה בסרטן, ואת הישגיה ותרומתה לעלייה בשיעורי ההישרדות ולירידה בשיעורי התמותה ממחלת הסרטן בישראל.

 

פרופ' אליעזר רובינזון, יו"ר האגודה למלחמה בסרטן, ציין כי יותר ויותר חולים מחלימים וזוכים לחזור לשגרת החיים הרגילה.

 

לדבריו, במהלך 14 השנים האחרונות, למרות שמספר החולים החדשים גדל רק ב-5%, שיעור המחלימים גדל ב-13%. כלומר, בזכות האבחון המוקדם במחלות השכיחות והשיפור בדרכי הטיפול ותוצאותיו,  מספר המחלימים עולה בצורה משמעותית, וישראל דורגה לאחרונה בין ששת המדינות המובילות בשיעורי ההשרדות מבין  85 מדינות בעולם.

 

שרת הבריאות, יעל גרמן ציינה אף היא את פעילותה המבורכת של האגודה למלחמה בסרטן  בתחומי המניעה, האבחון המוקדם, הטיפול והשיקום, ואיחלה הצלחה במבצע "הקש בדלת".

 

פרופ' רונית סצ'י פאינרו העומדת בראש קבוצת מחקר רב תחומית באוניברסיטת תל-אביב, משמשת בין השאר, כראש המעבדה לחקר אנגיוגנזה בסרטן וננו-ביו-רפואה.

ציינה בדבריה, כי האגודה למלחמה בסרטן היתה זו שתמכה במעבדה בשלביה הראשונים ואיפשרה את קיומו של המחקר, שנועד לפתח תרופות ננומטריות לטיפול בסרטן.

 

הזמר אוהד חיטמן ריגש את הקהל בשירתו היפה ושיתף את הקהל בסיפורו האישי. אוהד כחולה סרטן הסתייע באגודה למלחמה בסרטן והופיע בבית הנשיא לפני שנים, היום, סגר מעגל והופיע כמחלים.

 

עשרות הילדים החולים והמחלימים שוחחו עם הנשיא, שהפתיע ובירך את הילד אורי חיון בן ה-9 שחגג אתמול יום הולדת.

 

אורי סיפר לנשיא , כי בתהליך ההתמודדות שלו סייעה לו האגודה למלחמה בסרטן בכך שהביאה לו חונך שסייע לו בהשלמת חומר הלימודים, השנה כשחזר אורי לבית הספר, הוא השלב ללא קושי בלימודים. אורי גם נהנה עם כל בני משפחתו מנופש המשפחות שמארגנת האגודה מידי קיץ.

צילום: יוסי זמיר

יום רביעי, כ"ח בתשרי, תשע"ה, 22.10.2014