לתרומה
חפש
ימי עיון, אירועים ופרוייקטים
אירועים

ערב התרמה בטירת הכרמל לזכרו של לירן בר ז"ל

עוד בנושא

ב- 8/8/2013 התקיים בטירת כרמל ערב התרמה לזכרו של לירן בר ז"ל, שנפטר ממחלת הסרטן. כל הכנסות הערב  היו קודש לפעילות האגודה למלחמה בסרטן.

ערב מרגש זה נולד מיוזמה אישית של אלינור בר, שהסכימה לחשוף את הסיפור האישי והכואב על אובדן בעלה הצעיר לירן ממחלת הסרטן וזאת על מנת ליצור תודעה בקרב הקהל הרחב על החשיבות של המאבק במחלת הסרטן ולהסביר לכולם שלא מדובר רק במאבק פרטי אלא במאבק של כולנו שרק ביחד ניתן יהיה לנצח בו.

ראש עיריית טירת הכרמל מר אריה טל בירך על היוזמה הייחודית וביקש לחזק את מחויבותה של העיר במאבק דרך שיתוף הפעולה במסגרת מבצע "הקש בדלת" של האגודה למלחמה בסרטן. גב' רבקה בליסטרא, מנהלת מחלקת הסניפים של האגודה למלחמה בסרטן וראש מטה מבצע "הקש בדלת" הסבירה על מגוון הפעילויות שהאגודה מובילה בקרב הציבור הרחב לאורך כל השנה בכלל ועל חשיבות השמירה על אורך חיים בריא בפרט.

את הפרויקט המיוחד הרימו נשות ארגון מש״י המדהימות ("מה שנשים יכולות") בהובלתן של גב' אינדה פרידלמן, יו״ר מש״י טירת כרמל וסילבי כהן יו״ר סניף האגודה למלחמה בסרטן בטירת כרמל (ואמה של אלינור בר). הן עמלו ימים כלילות להפוך את הערב הזה לערב מיוחד במינו שיישאר חרוט בליבם של מעבר ל- 200 משתתפים שהשתתפו ובאירוע והפכו לשגרירים של רצון טוב.

אלינור בר

האמנים האורחים, נתנו ביצוע מרגש ומצמרר כאילו שהשירים נכתבו במיוחד למונולוג של אלינור בר והמשתתפים הנוספים סיפרו מי היה לירן בר ז"ל, שעזב אותנו טרם הספיק להגשים את כל חלומותיו עם משפחתו הצעירה.

לירן דנינו, זמר האורח המרכזי בערב זה, ביקש להישאר עד תום הערב והתרגש גם הוא מהעוצמות של החיבור שנרקם בין המציגים על הבמה לבין הקהל באולם.

 

תודות גדולות לכל מי שלקח חלק בערב הזה והפך אותו לבלתי נשכח.

לירן בר ז"ל