לתרומה
חפש
דף הבית
הודעות הדוברת

ממשיכים להילחם גם בסרטן: הפסנתרנית ד"ר אורית וולף ארחה את חתן פרס נובל, פרופ' אהרון צ'חנובר לסדרת קונצרטים לטובת האגודה למלחמה בסרטן

27/12/2023

ד''ר אורית וולף פסנתרנית בין-לאומית ויוצרת רב-תחומית, עורכת בימים אלו סדרת קונצרטים הכוללים חיבורים אומנותיים ומגוונים שמטרתם להנגיש את המוזיקה הקלסית לקהל הרחב בדרך מרתקת ומעוררת השראה.

שניים מבין המופעים נערכו השבוע בהשתתפות פרופ' אהרון צ'חנובר, נשיא הכבוד של האגודה למלחמה בסרטן וחתן פרס נובל והתמקדו בשיח על מדע ומוסיקה תחת הכותרת: אמנים ומדענים, החיים מאחורי הקלעים. ההכנסות מהמופעים שנערכו במוזיאון תל אביב בהשתתפותו של פרופ' צ'חנובר יתרמו לאגודה למלחמה בסרטן.


פרופ' אהרון צ'חנובר אשר קיבל כחוקר צעיר מענקי מחקר מהאגודה למלחמה בסרטן סיפר במהלך המופע כי: "האגודה היא נפלאה, לאור מה שקורה היום במדינת ישראל, אנחנו מבינים מאיפה בא הכח של העם הזה. האגודה עושה את כל מה שצריך, חוץ מלהקרין את החולים ולתת להם את התרופות לכימותרפיה, שעושים האונקולוגיים, היא עושה את הכל. מדי שנה מתגלים בישראל כ - 30 אלף מקרים חדשים של סרטן. אנשים שמגלים שהם חולים, העולם מתהפך להם וכאן ניצבת האגודה לענות על כל מה שהאונקולוגיה לא עושה. בין אם זה מחקר, או אחיות לתיאום הטיפול, הוספיס, השתלמויות וכל זה בלי לקחת פרוטה אחת ממשלת ישראל. הכל הודות לתרומות הציבור במסגרת הקש בדלת ומבצעים נוספים. דווקא היום חשוב להבין שזה חלק מהרוח הישראלית בעוצמתה. לולא אגודות שכאלו לא היינו פה. אותי זה מחמם ואני שם נמצא עם כל הלב."
ד''ר אורית וולף הדגישה כי: "כשהכרתי את משה בר חיים המנכ"ל של האגודה למלחמה בסרטן, שיושב אתנו היום ואני רוצה להודות לו באופן אישי ולכל הצוות שלו, נפתח לי צוהר להבין את גודל העשייה וגודל פרטי הפרטים שהאגודה הזו עוסקת בהם ואני רוצה לומר להם תודה."


בסוף המופע, עלה משה בר חיים מנכ"ל האגודה למלחמה בסרטן לבמה והעניק זר פרחים לאות תודה לפרופ' צ'חנובר ולד"ר אורית וולף. עוד השתתפו במופע, אמנית החול אילנה יהב, הזמרת לימור עובד וזוג הרקדנים אלה אהרונוב וגדי גיציס.