לתרומה
חפש
דף הבית
הודעות הדוברת

האגודה למלחמה בסרטן קוראת לחולי הסרטן להתחסן נגד שפעת ואומיקרון

15/10/2023

בהמשך לעדכון משרד הבריאות כי חיסוני הקורונה הגיעו:

האגודה למלחמה בסרטן קוראת לחולי הסרטן להתחסן נגד שפעת ואומיקרון


בהמשך לעדכון משרד הבריאות כי חיסוני הקורונה הגיעו הבוקר (יום ג') לקופות החולים וכי ממחר ניתן להגיע ולהתחסן, האגודה למלחמה בסרטן קוראת לציבור חולי וחולות הסרטן לגשת לקופות החולים ולקבל את החיסונים נגד שפעת ונגד תתי הזנים החדשים של זן האומיקרון (קורונה).


באגודה מסבירים כי גם בתוך האיום הביטחוני, במצב של מלחמה חשוב לא להזניח את שירותי הבריאות החיוניים, לרבות חיסונים שגרתיים וטיפול רפואי לפי הצורך.


מחלת השפעת היא מחלה נגיפית המאופיינת בהתפרצויות עונתיות בהיקף גדול. לחולי וחולות מחלות סרטן, ובמיוחד כאלו שנמצאים בעיצומם של טיפולים כימותרפיים, ישנה נטייה מוגברת ללקות בסיבוכי מחלת השפעת. במקביל הם גם חשופים לסיכון מוגבר לסיבוכים בריאותיים  כתוצאה מתחלואה בקורונה. יודגש כי על פי הנחיות משרד הבריאות ניתן לקבל את החיסון נגד קורונה באותו ביקור שבו מקבלים חיסון נגד שפעת או בכל מרווח זמנים בין החיסונים.


פרופ' משה מיטלמן, יו"ר האגודה למלחמה בסרטן, הסביר כי: "חשוב לא להזניח את שירותי הבריאות החיוניים לרבות חיסונים וטיפול רפואי לפי הצורך. המערכת החיסונית של החולים הנמצאים בטיפולים אונקולוגיים פגיעה יותר לשפעת ולקורונה לעומת שאר האוכלוסייה. הידבקות באחת מהן עלולה להביא לסיבוכים ולאשפוז ואף חלילה למוות. הוכח מחקרית כי התחסנות של אוכלוסייה בסיכון מפחיתה אשפוזים, סיבוכים ואף תמותה, ואנו ממליצים לחולי הסרטן להתחסן על מנת שגופם יחל ביצירת נוגדנים. במקרה של ספק או התלבטות - מומלץ להיוועץ ברופא המטפל".


את החיסון ניתן לקבל בכל קופות החולים ללא תשלום. ביום קבלת החיסון ייתכן שיופיעו כאב מקומי קל, נפיחות באזור ההזרקה, אודם או חום, אך תופעות אלה צפויות לחלוף בתוך יום.