לתרומה
חפש
דף הבית
הודעות הדוברת

מבצע 'הקש בדלת'® ה- 60 של האגודה למלחמה בסרטן יתקיים השנה אונליין!

08/11/2020

בשל משבר הקורונה, תלמידי בתי הספר לא יעברו השנה מדלת לדלת, אלא ישלחו הודעה עם קישור לתרומה

במשרד החינוך ציינו כי הם רואים חשיבות ערכית בעיסוק של התלמידים בתרומה לקהילה

בעשור האחרון העבירה האגודה כ- 180 מיליון שקל

למרכזים הרפואיים בישראל, בנוסף לפעילותיה האחרות

קישור- 'הקש בדלת'®

 

ביום שני, 9 בנובמבר 2020, יתקיים זו הפעם ה-60 מבצע ההתרמה השנתי של האגודה למלחמה בסרטן - 'הקש בדלת'®.

מבצע 'הקש בדלת' מוכר בכל בית בישראל כסמל של נתינה וערבות הדדית, והוא חלק בלתי נפרד ממהותה של האגודה למלחמה בסרטן.

השנה, בעקבות מגפת הקורונה, יתקיים המבצע במתכונת דיגיטלית – 'הקש בדלת'® אונליין - וכך ניתן יהיה גם השנה לפתוח את הלב ולהושיט יד לחולי הסרטן על אף שהמתרימים לא יגיעו עד הבית. 

את המבצע ילווה את שיר חדש של רותם כהן ורוני דלומי, שהוקלט בהתנדבות במיוחד לטובת מבצע 'הקש בדלת'. את המילים חיברו צליל קליפי, נאור דורני וערן קאשי. השיר "תוכניות לחיים" שגם הולחן  ע"י קליפי וקאשי, הוקלט בליווי אלה שפירא ושי דל, שני ילדים מקסימים המתמודדים עם מחלת הסרטן.
כפי שנהוג זה 60 שנים, גם השנה משרד החינוך נוטל חלק משמעותי במבצע ההתרמה, וגם השנה ישתתפו תלמידי מוסדות החינוך במבצע. עם זאת, בשל הקורונה התלמידים לא יוכלו להקיש בדלתות התושבים, אלא יעבירו את הבקשה לתרומה במדיה הדיגיטלית. בנוסף, ייפתח אתר התרמה ייעודי ל'הקש בדלת', בו כל אחד יוכל לתרום.


במכתב שנשלח ממשרד החינוך למנהלי בתי הספר ציין הממונה על ימי ההתרמה: "משרד החינוך רואה חשיבות ערכית בעיסוק של התלמידים בתרומה לקהילה, תוך מעורבות חברתית, במיוחד לאור העובדה שדווקא בימים אלו שעות הפנאי של התלמידים רבות, וחשוב ליצור תהליכים חינוכיים ערכיים מותאמים. נושא ההתרמות הוא חלק מתכנית חינוכית שמשרד החינוך מנהיג, במטרה לחנך את התלמידים ליטול חלק בעשייה למען הציבור ללא תמורה ולפתח מודעות אנושית וחברתית. בימים אלו לא ניתן לקיים התרמה מדלת לדלת במתכונת המוכרת. אולם דווקא בשל אתגרי הקורונה גדלו צרכי העמותות ולכן החליט המשרד לאשר פתרון חלופי שיאפשר את המשך מסורת ימי ההתרמה מתוך התנדבות מלאה."


לצורך קידום והסברת המבצע התגייסה השנה השחקנית והזמרת משי קלינשטיין בהתנדבות, והצטלמה לסרטון הסברה של האגודה. בסרטון מסבירה קלינשטיין לתלמידים על תהליך ההתרמה ומטרותיו.


מנכ"ל האגודה למלחמה בסרטן, משה בר-חיים: "מידי שנה אנחנו מגיעים למאות אלפי תלמידי בתי ספר ומעבירים להם הרצאות על אימוץ אורח חיים בריא המפחית סיכון לסרטן. בתוך כך הם נחשפים לערכי נתינה ודאגה לזולת. גם השנה, למרות הקורונה, לא נוותר על החינוך לבריאות בשכבה הזו של בני הנוער".

בתפקיד יו"ר מבצע 'הקש בדלת' לשנת 2020 יכהן השנה פרופ' אלכסנדר לויצקי, מדען וחתן פרס ישראל.


נשיא המדינה, אשר באופן מסורתי משמש פטרון המבצע ובכל שנה מארח במשכנו ילדים חולים, נתן הפעם את אות הפתיחה מרחוק. הנשיא ראובן (רובי) ריבלין צילם סרטון הפונה לכל בית בישראל וקורא לכולם לקחת חלק פעיל במבצע ולתרום לטובת האגודה למלחמה בסרטן. אל הקריאה של ריבלין הצטרפו ראשי רשויות רבים וצילמו גם הם סרטונים הקוראים לתושבי העיר לתרום לטובת קידום המאבק במחלת הסרטן. הסרטונים יועלו לקראת המבצע ברשתות החברתיות.


על האגודה למלחמה בסרטן

מבצע 'הקש בדלת'® הינו מקור התמיכה העיקרי של האגודה למלחמה בסרטן, המובילה מאז 1952 את המאבק במחלות הסרטן בישראל ופועלת בכל החזיתות במטרה להפחית את התחלואה והתמותה מסרטן בישראל.


בארץ חיים כיום 300,000 חולי סרטן, ומדי שנה נוספים כ-30,000 מאובחנים חדשים, אך הודות לקידום המחקר ושימת דגש על שיפור אמצעי האבחון, הגילוי המוקדם והטיפול, חל גידול משמעותי במספר המחלימים ושיפור ניכר באיכות חייהם של המטופלים.


פעילותה של האגודה מתאפשרת הודות לתרומות הציבור וללא מימון מתקציב משרד ממשלתי כלשהו. התרומות שייאספו במבצע יאפשרו לאגודה לקיים פעילויות מצילות חיים, בהן קבוצות תמיכה לצעירים ולמבוגרים, מוקד תמיכה רגשי-נפשי ומוקד מידע, תמיכה ומימון מחקרים בתחום הסרטן, ייזום וסיוע בהפעלת תכניות לאומיות למניעה וגילוי מוקדם של סרטן, סיוע בהקמה, שיפוץ ושדרוג של מחלקות אונקולוגיות במרכזים הרפואיים, מימון תקנים של אנשי מקצוע בתחום הטיפול בחולי סרטן,  קידום זכויות החולים והמחלימים ושיפור איכות חייהם, קידום בריאות והסברה לציבור הרחב ועוד.


במאבק בסרטן אין פסק זמן, והוא חשוב לכלל הציבור במדינת ישראל. ההתמודדות עם מחלת הסרטן מהווה יעד לאומי מן הדרגה הראשונה, ולכן מבצע 'הקש בדלת' חשוב מאוד לקיום מגוון פעילויות האגודה - למען החולים ונגד המחלה.


האגודה למלחמה בסרטן במספרים

כ- 180 מיליון שקל העבירה האגודה בעשור האחרון לבתי החולים ושירותי הבריאות בישראל לטובת קידום הטיפול בסרטן.


כ-40 מיליון שקלים הוענקו במהלך העשור האחרון כסיוע חומרי ראשוני לילדים ומבוגרים חולי סרטן, הנמצאים במצוקה כלכלית מיוחדת בזמן היותם בטיפול אקטיבי במכונים האונקולוגיים.


כ- 36 מליון שקלים הושקעו בחמש השנים האחרונות ברכישת ציוד למחלקות האונקולוגיות ומימון תקנים לעובדים סוציאליים ואחיות בתחום הסרטן בבתי חולים וקופות חולים ברחבי הארץ, בין היתר במטרה להשוות בין רמת השירות לתושבים בפריפריה לזו שבמרכז.


כ-50 מיליון שקלים הוענקו למימון מאות מחקרים של רופאים וחוקרים ישראלים במהלך העשור האחרון.


22 רופאים נסעו רק השנה להשתלמויות ארוכות במרכזים רפואיים בחו"ל המובילים בתחום הטיפול בסרטן, ועוד 14 רופאים נסעו לכנסים והשתלמויות קצרות בסיוע המימון של האגודה. 


כ-19,000 בדיקות בוצעו בשנת 2019 בניידת הממוגרפיה שנועדה לצמצם פערים בהיענות לבדיקת הממוגרפיה החשובה לגילוי מוקדם של סרטן השד ואשר מופעלת ע"י אסותא מרכזים רפואיים, ביוזמת ובסיוע האגודה למלחמה בסרטן.


כ-15,000 שעות פעילות התנדבותית בוצעו על ידי מתנדבות 'יד להחלמה'® ב-2019.


כ-10 מיליון שקלים השקיעה האגודה במהלך העשור האחרון במימון והפעלת רשת מרכזי התמיכה 'חזקים ביחד'® שהקימה, בהם פועלות ללא תשלום קבוצות תמיכה מגוונות לחולים ולבני משפחתם.


כ-100,000 שעות חונכות ניתנו לילדים חולי סרטן בשנת 2019 במסגרת פרויקט 'השלמת חומר נלמד'.


כ-27,000 שעות פעילות התנדבותית ניתנו במסגרת פרויקט ליווי חברתי-לימודי בשנת תשע"ט, ע"י סטודנטים מלגאים מתוכניות IMPACT!, שח"ק והישג המשובצים במערך התמיכה של האגודה.


מעל 4,000 נשים וגברים מרחבי הארץ השתתפו בשנת 2019 בפרויקט 'להיראות טוב, להרגיש טוב יותר'®.


כ-10,500 מטופלים נטלו חלק בפרויקט 'צעדים לאיכות חיים'® ב-19 מרכזים רפואיים ברחבי הארץ.


כ-400 משתתפים לקחו חלק בשנת 2019 בנופש המשפחות של האגודה למלחמה בסרטן בכפר הנופש שפיים.

כ- -370,000 ילדי גנים וחטיבות צעירות נחשפו ב-2019 לפעילויות ‘חכם בשמש’® ולהרצאות וחומרי הסברה בנושאי אורח חיים בריא ונזקי העישון.


מעל 2,000,000 כניסות בשנת 2019 לאתר האגודה באינטרנט המספק מידע מקיף, אמין ומהימן על מחלות הסרטן, הטיפול, דרכי המניעה ואבחון מוקדם.


מעל 70,000 עוקבים בעמוד הפייסבוק של האגודה למלחמה בסרטן, המשמש במה למסרי האגודה בנושא מניעת סרטן ואורח חיים בריא ועוד.