לתרומה
חפש
דף הבית
הודעות הדוברת

כדורגלנים בוורוד

29/10/2018

כדורגלנים בוורוד
צילום: שמוליק דוידפור


כדורגלני הפועל ארקיע תל אביב ומכבי חיפה לבשו ב-29.10.2018 חולצות ורודות בזמן העלייה למשחק, ביוזמת קבוצת הפייסבוק גמאני והאגודה למלחמה בסרטן לרגל חודש המודעות הבינלאומי לקידום המאבק בסרטן השד שמצוין במהלך אוקטובר. מדובר במחווה שמטרתה להזכיר לציבור הנשים שגילוי מוקדם של סרטן השד מציל חיים, אשר נערכה בתחילתו של משחק ליגת העל בכדורגל באצטדיון המושבה בפתח תקווה.


מועדון הכדורגל הפועל תל אביב, חברות קבוצת גמאני והאגודה למלחמה בסרטן מסרו: "אנו קוראים לכל הנשים לקחת אחריות על בריאותן ולאמץ אורח חיים בריא, אשר הוכח מדעית כמפחית משמעותית את הסיכון לחלות. במקביל לכך יש להיבדק על פי ההנחיות בהתאם לגיל, ולהכיר את הגוף ואת מצבו הרגיל, כך שבכל מצב, אם מתגלה שינוי, חשוב לפנות מיד לרופא ולהתעקש על בירור טיבו".


מנתוני האגודה למלחמה בסרטן לשנת 2018 עולה כי כיום חיות בישראל כ-22 אלף נשים שאובחנו עם סרטן השד. מדי שנה מצטרפות למעגל התחלואה כ-5,500 נשים נוספות. נכון להיום, האמצעי היעיל ביותר נגד סרטן השד הינו הגילוי המוקדם. ככל שהמחלה מאובחנת בשלבים המוקדמים עולים סיכויי הריפוי לכ-90% ויותר.


כשעתיים לפני המשחק הפעילו מתנדבי האגודה למלחמה בסרטן מסניף פתח תקווה, עמדת הסברה מחוץ למגרש לחלוקת עלונים ללא תשלום בנושא אבחון מוקדם של סרטן השד והמלצות להפחתת הסיכון לחלות. ציבור האוהדים הוזמן לגשת לפני כניסתם לאצטדיון.