לתרומה
חפש
על האגודה למלחמה בסרטן בישראל (ע"ר)
מבצע "הקש בדלת"

טקס פתיחת שנת הפעילות ומבצע 'הקש בדלת' לשנת 2017 בבית הנשיא

עוד בנושא

נשיא המדינה: "דרושה לנו במיוחד ויותר מתמיד, התגייסות רחבה ככל הניתן למאבק בסרטן"

 

נשיא המדינה מר ראובן ריבלין ורעייתו נחמה, הודיעו אמש (יום שני 2.10.2017) על פתיחת שנת הפעילות של האגודה למלחמה בסרטן ומבצע הקש בדלת. הטקס המרגש שנערך בהשתתפות ילדים חולי סרטן כלל הופעה של הזמרת עינת שרוף שהחלימה מסרטן השד וסיפור התמודדות אישי של ד"ר צופיה ענבר, שחלתה בסרטן כנערה וכיום היא רופאה מומחית להמטו - אונקולוגיה המסייעת לחולים במאבק במחלתם.

 

טקס פתיחת שנת הפעילות ומבצע 'הקש בדלת'

 

נשיא המדינה מר ראובן ריבלין אמר בטקס: "המחלה הזו על כל סוגיה, אינה מבחינה בין דם לדם וגובה את חייהם של צעירים ומבוגרים, נשים וגברים, מכל חלקי החברה. על כן דרושה לנו במיוחד ויותר מתמיד, התגייסות רחבה ככל הניתן למאבק בסרטן. אנחנו יודעים כי אם מה שידוע היום ייושם, ניתן להפחית את שיעורי התחלואה והתמותה מסרטן בכחמישים אחוז בקרוב. אם נאמץ אורח חיים בריא, נגביר את המודעות הציבורית, נקדם תגליות מדעיות פורצות דרך, ונתמוך בחולים ובני משפחותיהם, ידינו תהיה על העליונה".

 

 

באירוע המסורתי שנערך בבית הנשיא, נכחו שר הבריאות, הרב יעקב ליצמן, יו"ר האגודה למלחמה בסרטן, פרופ' אליעזר רובינזון, סגן יו"ר האגודה, ליאון רקנאטי, ילדים המתמודדים עם מחלת הסרטן ובני משפחתם וכן מתנדבי האגודה למלחמה בסרטן מכל רחבי הארץ. את הטקס הנחתה מנכ"ל האגודה למלחמה בסרטן, מירי זיו, שגם סקרה את פעילותה של האגודה ואת תרומתה לעלייה בשיעורי ההישרדות ולירידה בשיעורי התמותה ממחלת הסרטן בישראל.

 

 

טקס פתיחת שנת הפעילות ומבצע 'הקש בדלת'

 

את מבצע הקש בדלת לשנת 2017 ופעילות ההתרמה בשנת 2018 תוביל השנה ליאורה עופר, יו"ר מליסרון ועופר השקעות שתכהן בתפקיד יו"ר המבצע.

 

עוד הוסיף נשיא המדינה כי: "השנה כבכל שנה, אירוע ההזנקה של מבצע הקש בדלת, הוא אירוע מרגש, אירוע שיא. בעולם המודרני, לעיתים שולטת תחושת זרות וניכור, תחושת היעדר הקשר בין האנשים. מבצע הקש בדלת שפועל ברציפות כבר 57 שנים מוכיח שאפשר גם אחרת. מאות מתנדבים נחושים, רבבות תלמידי בתי ספר מסורים, נוקשים על דלתותיהם של אזרחי ישראל. ואזרחי ישראל פותחים את הדלת, את הכיס ואת הלב, וחושפים את הצדדים העמוקים ביותר של הערבות בחברה הישראלית".

 

 

 

טקס פתיחת שנת הפעילות ומבצע 'הקש בדלת'

 

האגודה למלחמה בסרטן הינה מוסד ללא כוונות רווח הפועלת רק הודות לתרומות הציבור וללא כל מימון מתקציב של משרד ממשלתי כלשהו. תרומות אלו מאפשרות לאגודה לממן פעולות שבכוחן להציל חיים. הפרויקטים נקבעים על ידי ועדות מקצועיות שחברים בהן בהתנדבות נציגים ממיטב אנשי הרפואה והמחקר ברחבי הארץ והם נבחנים בקפידה, לאחר שיקול דעת מקצועי וענייני ברמה הלאומית.

 

באגודה פעילים כ- 3,500 מתנדבים הפרוסים ב - 70 סניפים בכל רחבי הארץ השותפים לקידום המאבק בסרטן בכל החזיתות, קידום המחקר, דרכי המניעה, שיפור דרכי הטיפול והשיקום של החולים והמחלימים.

 

לקבלת עלוני מידע בכל הקשור למחלות הסרטן, התקשרו למוקד הטלמידע, של האגודה למלחמה בסרטן, המאויש 24 שעות ביממה, בטלפון 1-800-599-995 לתמיכה לנשים המתמודדות עם סרטן השד התקשרו  ליד להחלמה  1800-36-07-07 לתרומות התקשרו 1800-35-46-46.

 

צילום: שלומי אמסלם