לתרומה
חפש
על האגודה למלחמה בסרטן בישראל (ע"ר)
מבצע "הקש בדלת"

נשיא המדינה ראובן ריבלין ורעייתו נחמה, פתחו את מבצע 'הקש בדלת' שיערך ב- 19/10/15

עוד בנושא

מבצע "הקש בדלת" ה-55 של האגודה למלחמה בסרטן יתקיים ביום שני ה-19.10.2015

 

נשיא המדינה מר ראובן ריבלין ורעייתו נחמה, פתחו את מבצע 'הקש בדלת' ואת שנת הפעילות תשע"ו של האגודה למלחמה בסרטן, בטקס מרגש.

 

באירוע המסורתי בבית הנשיא, השתתפו שר הבריאות יעקב ליצמן, יו"ר האגודה פרופ' אליעזר רובינזון, סגן יו"ר האגודה ליאון רקנאטי, הנהלת האגודה, ילדים חולים ומחלימים, בני משפחותיהם, ועשרות מתנדבי האגודה למלחמה בסרטן.

 

את הטקס הנחתה מירי זיו, מנכ"ל האגודה למלחמה בסרטן, שזכתה השנה בפרס יוקרתי וייחודי על פיתוח תכניות לבריאות הציבור ועל תרומתה הגלובלית לקידום המאבק בסרטן מטעם ארגון חקר הסרטן האמריקאי ה-AACR.

 

הנשיא התייחס בדבריו למסורת מימי הנשיא השני של מדינת ישראל, מר יצחק בן צבי ז"ל, וביוזמת הגב' סוזי אבן ז"ל, הנשיאה המייסדת של האגודה, שנשיא המדינה מעניק חסות לאגודה למלחמה בסרטן והוא הפותח באופן רשמי את שנת פעילותה של האגודה ואת מבצע "הקש בדלת".

 

הנשיא התייחס בדבריו להתמודדות הקשה של החולים ובני משפחותיהם עם מחלת הסרטן והטיפולים.

עוד ציין הנשיא בדבריו "אני מקווה ומתפלל שהשנה כל אישה ואיש במדינה שלנו, יפתחו את דלת ליבם ודלת ביתם, לדפיקותיהם של מתנדביה הנפלאים של האגודה למלחמה בסרטן. כל אחד יתרום במשהו, ואף בסכום סימלי למאבק מציל החיים ולמלחמה שאתם, אנשי האגודה, מנהלים בשם כולנו".

טקס פתיחת 'הקש בדלת'

יו"ר האגודה למלחמה בסרטן והנשיא לשעבר של ארגון הסרטן הבינלאומי, פרופ' אליעזר רובינזון, ציין את פעילויות התמיכה והרווחה של האגודה למלחמה בסרטן למען החולים, המחלימים ובני משפחותיהם, התמיכה במחקר ובהעלאת מודעות הציבור לחשיבותו של אימוץ אורח חיים בריא מגיל צעיר, על מנת להפחית את הסיכון לחלות.

 

פרופ' רובינזון ייחל להצלחת מבצע ההתרמה "הקש בדלת" ה-55, שהינו מקור מימון חשוב המאפשר את המשך פעילותה של האגודה למלחמה בסרטן, המתבססת על תרומות הציבור בלבד.

 

שר הבריאות, יעקב ליצמן התייחס בדבריו לשתי תוכניות חשובות שמשרד הבריאות מוביל בימים אלה, רפורמת ה-MRI וקיצור דרמטי של התורים לבדיקה, והכנסת תרופות מצילות חיים לשירותי הבריאות הנוספים, לכלל אזרחי המדינה.

 

פרופ' זליג אשחר, זוכה פרס ישראל לשנת 2015, סיפר על פיתוחו המדעי, של חיסון הדוחה גידולים סרטניים, והציג בהתרגשות את הנער יובל אביב, שהחלים ממחלת הסרטן בזכות פיתוח החיסון של פרופסור אשחר.

פרופ' זליג אשחר עם יובל אביב

עברי לידר הפליא בשירתו, וריגש את הקהל בדבריו כשסיפר על ההכרות האישית שלו עם מחלת הסרטן בעקבות מחלת אמו והתמודדותה עם המחלה. 

עברי לידר מופיע בבית הנשיא

שיר אומנים חדש ומרגש שהקליטה האגודה בשם 'תן לנו כוח', שודר בטקס וריגש את הקהל. השיר נכתב ע"י איריס מור שאביה נפטר ממחלת הסרטן, והולחן ע"י עידן דוד. קבוצת אומנים ומקהלת הילדים 'קולות הבמה' בהנחיית שלמה גרוניך התנדבו לבצע את השיר ולהקדיש אותו לציון 55 שנה למבצע 'הקש בדלת' של האגודה ולמאבק במחלת הסרטן.

 

 

קרדיט לצילום: יוסי זמיר